Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
Ostatní

Hygienické roušky nejsou tak účinné jako nosní filtry

Přestože většina obav z nákazy koronavirem nebo jiným virem znamená úvahu o pořízení hygienické roušky, není příliš účinná proti virům ve formě kapénkové infekce, na rozdíl od respirátoru FFP3. Podobnou, byť omezenější funkci jako respirátor má nosní filtr rouška eshop koronavir, s výhodou, že je nenápadný. Značkové nosní filtry NOSK předčí hygienickou roušku v boji proti nákaze, a téměř zastoupí respirátor, pokud je vyprodaný.

Nosní filtr je na trhu už dlouhou řadu let, původně využívaný v asijských zemích s vysokou mírou znečištění ovzduší, našel si cestu do Evropy ze stejných důvodů. Navíc jeho výhody využívají alergici, kterým v pylové sezóně výrazně omezí množství vdechovaných alergenů a tím i nutnost používání léčiv.

Aktuálně je nosní filtr vhodnou alternativou na obranu proti viru chřipky i koronaviru, protože jejich šíření je stejnou cestou. Rouška chrání především okolí od vydechovaných kapének, pokud těsně nepřiléhá, nechrání svého nositele od infekce. Stejně tak jsou zbytečné šátky a další tkaniny, které nesplňují normu na velikost filtrovaných částic.

V této souvislosti může vyvstat otázka, jak je možné, že rouška virus zachytí nosní filtr, který má opravdu miniaturní rozměry. Je to díky tomu, že virus je přenášen vzduchem prostřednictvím kapének, které mají oproti viru i bakterii ohromné rozměry, zachytí se tak snadno i v netkané textilii normy N95, kterou nosní filtr rouška NOSK splňuje.

V situaci, kdy je rouška a respirátor jen prevencí, dá velká část uživatelů nenápadnosti nosního filtru před dramatickým vzhledem respirátoru FFP3 nebo jiného a hygienické roušky, které jsou běžnější, ale málo účinné a do velké míry překáží.

Nosní filtry NOSK jsou od renomovaného korejského výrobce, splňují nároky na zdravotnický materiál a díky použité technologii výroby mají téměř neomezenou životnost, na rozdíl od respirátorů s obvykle jednoroční trvanlivostí.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x