Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
O bazénech

Je čas zazimovat bazény

Je čas zazimovat bazény

Stejně jako zahradní techniku, i bazény je na konci podzimu potřeba připravit na dlouhé zimní měsíce, tedy zazimovat.

Správný čas je před příchodem prvních mrazíků, kdy se teplota bazénové vody ustálí mezi 10 a 15 °C. Pokud začnete při vyšších teplotách, hrozí přemnožení mikroorganismů, řas a plísní. Kdyby se vám stalo, že voda zezelenala, je ji ještě před zazimováním bazénu třeba řádně vyčistit.

V první řadě musí pryč všechny nečistoty ze dna a hladiny. Když si k ruce přiberete bazénový vysavač a síťky s teleskopickými rukojeťmi, půjde to podstatně rychleji. Zapomenout nesmíte ani na důkladné propláchnutí náplně pískové filtrace například účinným roztokem Azuro Chlor Šok-G. Pokud je ovšem náplň starší než dva roky, je vhodnější ji před začátkem další sezony vyměnit.

Změřte hodnoty

Než bazén definitivně zakonzervujete, je třeba zkontrolovat chemické složení vody. K tomu vám pomůže kvalitní bazénová chemie. Optimální hodnoty pH by měly být 7 – 7,4, u chlóru pak množství 0,3 - 0,5 mg/l. Kdo používá nechlorovou kyslíkovou chemii, využije speciální testovací soupravy (např. TESTER PH a TESTER 02), díky kterým zajistí správnou hodnotu aktivního kyslíku. V tomto případě 8 - 18 mg/l.

Upusťte vodu

Před zimou je sice třeba hladinu vody v bazénu snížit, musí v něm ale zůstat dost vody pro zachování dostatečného tlaku na stěny bazénu, aby nedošlo k jejich zborcení. Vodu tedy upusťte pod skimmer (sběrač nečistot) a instalujte záslepku do otvoru vratné trysky. Přebytečnou vodu je pak je nezbytné odpustit. Nakonec stěny bazénu vyčistěte vhodným přípravkem, například Azuro Clear Forte.

Velký úklid

Dalším bodem je odstranění a očištění schůdků, dále je třeba odpojit bazénové příslušenství. Aby nemohl led roztrhat hadice a trubky ve filtračním okruhu, vysajte nebo vyfoukněte z nich vodu. Vypusťte vodu i z čerpadla a filtrační nádoby, odpojte filtraci od elektrické sítě a demontujte hlavu filtrace a manometr.

Důležité je také odpojit a zbavit vody solární ohřevy. Voda nesmí zůstat nikde, protože v případě zmrznutí by jednotlivé části mohly popraskat. Pro klid duše odborníci doporučují všechny rozvody profouknout tlakem vzduchu a pomoci si i vysavači na mokré vysávání. Dokonale vysušené bazénové příslušenství na chladné měsíce bezpečně uskladněte na suché místo, kde teplota nepoklesne pod bod mrazu.

Ve finále vodu v bazénu ošetřete třeba přípravkem Azuro Zima, který sice nezabrání zamrznutí, ale vodu v náročném zimním období konzervuje. Jeho použití doceníte až na jaře, kdy se bude bazén mnohem snadněji čistit. Konečnou tečkou pak jsou krycí plachty, které bazén ochrání před padajícím listím a nečistotami. Obdobnou službu udělá i klasické bazénové zastřešení.

bazeny-zazimovani.jpg zazimovanibazeny2.jpg zazimovanibazeny3.jpg

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x