Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
Vířivky a sauny

Chcete vlastní saunu?

Chcete vlastní saunu?
Péče o zdraví by měla být pro každého člověka záležitostí stojící na nejpřednějším místě žebříčku jeho priorit. Může k tomu významně přispět i vlastní sauna.

Trápí vás častá drobná nachlazení, rýmy, cítíte se celkově oslabeni, nesoustředění, podráždění? V tomto případě můžete zajít do lékárny a nakoupit několik druhů medikamentů, nebo občas udělat něco pro své tělo a navštívit saunu. Můžete si být jisti, že děláte správnou věc. Pravidelné saunování zvyšuje obranyschopnost a zvyšuje naši tělesnou kondici. Nemáte takové zařízení v blízkosti svého bydliště? Nevadí – postavte si saunu vlastní! Investice do její stavby se vám totiž brzy vrátí v podobě ušetřených peněz za nakoupené léky.


Co je saunování?


Saunování je tradičním způsobem, jak pečovat o zdraví a své tělo. Sauny mají svůj domov ve Finsku, kde zaujímají významný prvek v místní kultuře. Principem saunování je cca 10minutový pobyt v místnosti, která je vyhřáta na 70–100 °C a po kterém následuje prudké zchlazení těla ve studené sprše či sněhu. Popularita saunování se u nás neustále zvyšuje, a proto není divu, že si lidé chtějí tuto relaxaci dopřát i doma ve vlastní sauně. Saunu si můžete postavit sami nebo ji zakoupit a nechat nainstalovat od specializované firmy, navíc máte zaručen pocit klidu a soukromí. 


Jak vzniká teplo?


V dřívějších dobách bylo výlučným zdrojem tepla v saunách dřevo, v současnosti se ale upřednostňují pohodlnější způsoby vytápění. K nim patří elektrická kamna, kamna na plyn, popř. méně používaná kamna na tekutá paliva. K akumulaci tepla poslouží speciální lávové kameny. 


Pestrá nabídka


V současnosti existuje velký počet výrobců, kteří nabízejí jak samotnou výrobu, tak i montáž saunových domků. Pokud upřednostníte odbornou firmu, máte možnost mít vlastní saunu za 1–2 týdny, navíc vybavenou speciálním nábytkem a doplňky.
V závislosti na tom, jak velkou saunu budete pořizovat, si připravte i finanční prostředky. Velikostně nejmenší sauny vhodné i do panelového domu vás přijdou na cca 45 tisíc korun. K tomuto účelu výborně posouží tzv. minisauny. Zakoupit lze modely již od rozměru 1,31,3 m. Z velkého komfortu se sice těšit nebudete, přesto stanovený účel dobře splní. Vhodný prostorem k jejímu umístění může být nevyužitý prostor ve sklepě či v podkroví.
Velikostně rozměrnější sauny a luxusnější modely použitelné i pro několik osob najednou přijdou na 200 000 korun i více. Takové typy sauny jsou vhodné tehdy, máte-li k dispozici rodinný dům. K jejímu umístění můžete použít skoro každý interiér, popř. ji umístit v samostatně stojícím domku na zahradě nejlépe poblíž bazénu. 


Chcete ležet, anebo sedět?


Výběr druhu sauny musíte přizpůsobit velikosti prostoru, který máte k dispozici. Chystáte-li se teprve stavět rodinný dům, jste ve výhodě. Postačí zadat projektantovi úkol, aby k tomuto účelu vyčlenil dostatečně velký prostor. Do tohoto prostoru lze umístit alespoň dvě lehátka, v opačném případě se budete muset spokojit se saunováním v sedě. Odborníci tvrdí, že poloha vleže je prospěšnější, protože se tělo prohřívá ve stejnoměrné teplotě, což neplatí o pozici v sedě. 


Rozhoduje materiál


Volba vhodného materiálu do sauny má zásadní význam: pokud se pro saunu rozhodnete, na této položce se nevyplatí šetřit. Použitý materiál musí splňovat některé důležité fyzikální vlastnosti. Jedná se především o trvanlivost, pevnost a odolnost proti extrémním teplotám. Pro vnitřní obložení sauny se obvykle používá skandinávský smrk nebo kanadská borovice. Tyto materiály jsou bez suků a pryskyřice.
Pokud si saunu chcete vyrobit svépomocí, nakupujte palubky výhradně u výrobců saun, protože jsou kvalitní a dobře sušené. Pro interiér sauny se používá africká vrba. Na podlahu použijte keramickou dlažbu – nejlépe protiskluzovou a vybavenou dřevěnými rošty. Na trhu dále existuje celá řada doplňků (lavice, podhlavníky, hodiny, teploměry, vlhkoměry, vědra a naběračky, které pomohou čas strávený v sauně zpříjemnit.
Po prohřátí celého těla v sauně následuje jeho ochlazení. Za tímto účelem bohatě postačí ledová sprcha přímo v bytě, na zahradě můžete využít bazén nebo dřevěné a laminátové kádě. Teplota vody by se měla pohybovat kolem 10 °C.

 

 

Tipy a triky
- do dveří umístěte skleněné prvky. Z důvodu bezpečnosti je dobré vědět, co se uvnitř sauny odehrává
- pro zapojení elektrických kamen a osvětlení použijte silikonové kabely, které jsou odolné proti vysokým teplotám
- prioritou by mělo být kvalitní odvětrání sauny
- vyhněte se nekvalitním materiálům z kovů, které by mohly způsobit popáleniny
- zásadně nepoužívejte lakovaná dřeva. Vysoké teploty by způsobily uvolňování jedovatých výparů s následkem možné otravy organismu 

 

Zdroj: www.Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x