Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
Vnitřní bazény

Bazén v zimní zahradě - idyla v zimě i v létě

Bazén v zimní zahradě - idyla v zimě i v létě
Zastřešit bazén, vytvořit zimní zahradu a propojit ji s obytným prostorem domu, to chtělo před lety dost odvahy.

Pan Ing. Pejša ji měl a dnes rozhodně nelituje. V nově vzniklém prostoru tráví najitelé velkou část svého volného času, využívají ho k relaxaci, kondičnímu plavání, posezení s přáteli i například k opékání buřtů. V zimě se na romantické atmosféře podílí kromě vodní hladiny a rostlin i plápolající oheň v krbu a rozsvícené svíčky.

 

Dům začali Pejšovi stavět před třiceti lety, původně byl navržen jako uzavřený, pak ale přibyla skleněná stěna, zimní zahrada a bazén. Nakonec vše propojili a dnes je konec bazénu od baru vzdálen dvacet metrů. Starost s vytápěním a odvlhčováním vyřešila jedna mašinka a aby mohli bazén využívat od dubna do listopadu, vyhřívá vodu tepelné čerpadlo. „Tady ani v zimě neklesne teplota pod 20°C, což je na kondiční plavání ideální, a v létě je tu příjemných 27° C,“ pochvaluje si bazén pan Pejša. „Rozhodli jsme se pro bazén francouzského typu od firmy Desjoyaux.V té době ovšem v Čechách ani na Slovensku neměla tato společnost žádné zastoupení, takže jsem se obracel přímo na centrálu ve Francii a dohodl s nimi spolupráci. Díky této mé troufalosti si nyní takový bazén může u nás pořídit kdokoli,“ vysvětluje majitel bazénu a dnes již i jednatel společnosti Bazény Desjoyaux, která k nám tyto bazény dováží.

 

Hlavní výhodou francouzského typu bazénů je patentovaná jednotka bezpotrubní filtrace. Tato kompaktní jednotka zvládne vše, na co bylo dříve třeba velkého zázemí a spousty potrubí. Vše se odehrává v jednom místě, žádné díry do bazénu, nulové riziko úniku vody a plně automatický a téměř bezúdržbový chod. „Filtry jednoduše stačí čas od času vyprat v automatické pračce na 30°C,“ dodává pan Pejša. Další výhodou je dlouhá životnost železobetonové konstrukce a zároveň nenápadnost a praktičnost konstrukce pomocí ztraceného bednění z polypropylenu. „Já sám jsem vyzkoušel všechny možné způsoby chemické údržby včetně mořské soli a vrátil jsem se ke klasice. Osvědčil se nám jeden chlorový puk na čtrnáct dnů. Celkové náklady vycházejí na 4-5 tisíc korun ročně. Pokud se údržba zanedbá, trvá návrat ke křišťálové vodě déle,“ říká pan Pejša.

 

Hlavním problémem zimní zahrady a bazénu vzájemně propojených s domem je samozřejmě odvlhčení. Klima musí vyhovovat jak rostlinám, tak obyvatelům domu. „Odvlhčení ani klimatizaci nelze poddimenzovat, jinak riskujeme nepřetržitý chod přístroje bez valného výsledku. Relativní vlhkost by se měla pohybovat mezi 55-60%,“ vysvětluje majitel. O tom, že Pejšovi vytvořili v zimní zahradě vhodné klima, přesvědčují všudypřítomné rostliny. Kromě avokáda, které zatím neplodí, protože musí vyspět, paní domu vypěstovala z pecky liči a má radost z granátového jablíčka, banánovníku i datlové palmy a fíkovníku. K raritám patří blahokeř - když začíná kvést má bílý květ, postupně začne fialovět a vydrží 8 měsíců. Prostředí je jako dělané pro fíkovník, kterému za každým novým listem vyrůstají fíky velikosti pingpongových míčků, rodí dvakrát ročně. Aby se rostlinám dobře dařilo, má paní Pejšová jednoduchý recept - přes léto dávat rostliny v nádobách do zahrady, věnovat se jim každý den, občas s nimi promluvit, postarat se o zálivku a ony se každému odmění svou krásou.

 

Zdroj: www.VseProBydleni.cz 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x