Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
Zazimování bazénu

Písková filtrace a bazénové plachty

Písková filtrace a bazénové plachty

Bazén udrží čistý jen písková filtrace

Pokud si při koupání ve vlastním bazénu chcete během sezóny užívat skutečně křišťálově čistou vodu, musíte ji pravidelně filtrovat. A to nejde bez kvalitní a výkonné filtrace, na kterou je stoprocentní spolehnutí a práci udělá za vás.

V současné době jsou na našem trhu dva druhy filtrací. Kartušová, která je ovšem podle odborníků pro svůj nedostatečný výkon již přežitá. Mnohem kvalitnější filtrace písková., která pracuje na přírodním principu filtrování vody přes pískovou náplň. Její výkon je dostatečný, proto je k ní možné bez problémů připojit další nezbytného příslušenství jako je například solární ohřev vody nebo bazénový vysavač.


Ale i mezi pískovými filtracemi je rozdíl. Čím se tedy máme při jejím výběru  řídit? Důležitým parametrem je, že během sezóny bychom měli každý den nechat celý objem bazénu přefiltrovat.  K tomu je ovšem potřeba mít filtrační jednotku s odpovídajícím výkonem. Tedy takovou, která i při zapojení veškerého příslušenství a třeba i mírně znečištěné pískové náplni bude stále schopna filtrovat vodu rychlostí 4 m3/hod. Je pro příklad. Takto výkonnou filtraci potřebujete například i k jednomu z nejběžnějších nadzemních bazénů s objemem 9 000 litrů.

Kdo plánuje nákup nové filtrace, měl by si dát dobrý pozor na její kvalitu.. I na českém trhu se objevily podezřele levné a velmi špatné pískové filtrace, jejichž výkon není v žádném případě dostatečný.  Takže přestože nese označení písková, tak  příslušenství jako jsou například solární ohřev a bazénové vysavače, jednoduše nezvládne.  Proto je moudré si pro kvalitní pískovou filtraci radši dojít do obchodů, které se na bazény a bazénovou technologii specializují.

Bazénové plachty ušetří práci i peníze

Majitelé bazénu dobře vědí,  kolik nečistot do něj dokáže navát vítr nebo napadat z okolí. Proto je dobré si vodní hladinu v době, kdy se nekoupete, zakrýt. Ušetříte si tak spoustu práce při čištění bazénu a spotřebujete i mnohem méně bazénové chemie, takže i ušetříte.
Na trhu je k dostání celá řada bazénových plachet pro různé účely, stačí si jen vybrat.

Krycí plachty

Slouží k ochraně zapuštěného i nadzemního bazénu před vniknutím mechanických nečistot, a  tím výrazně usnadňují údržbu a snižují spotřebu bazénové chemie. K dostání jsou buď  klasické, nebo síťové. Jejich výhodou je, že jsou lehké a manipulace s nimi je snadná. Síťovina navíc záměrně nezadržuje vodu, která může u běžných krycích plachet způsobit  problémy, jako je například nadměrné zatížení krycí plachty vodou, namáhání úchytů, atd. Je však třeba mít na paměti, že tyto plachty nezabrání pádu lidí či zvířat do vody a většinou se ani nehodí zakrytí bazénu v zimním období.

Solární plachty

Tato plachta se umísťuje na hladinu bazénu. Přes den násobí účinky slunečního záření a tím ohřívá vodu a současně brání jejímu odpařování. V noci, kdy je okolní vzduch chladnější, potom zamezí tepelným ztrátám. Solární plachtu se doporučuje používat v kombinaci s ohřevem vody. U zapuštěných bazénů lze také využít speciálních navijáků solárních plachet, které výrazně ulehčí práci.

Bezpečnostní plachty
 

Slouží k zabezpečení zapuštěného bazénu před pádem lidí i domácích zvířat do vody. Například bezpečnostní plachta Universal je navíc vyztužena hliníkovými profily a proti posunu je zabezpečena kotvením do dlažby.

Zimní plachty

Jsou vyrobeny ze speciálního mrazuvzdorného materiálu a jsou určeny k zazimování bazénu. Chrání vodu po celou zimu před spadem nečistot a na jaře tak výrazně usnadní uvedení bazénu znovu do provozu.

Zdroj a foto: Mountfield / www.LepeBydlet.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Radovan  (3.7.2017 15:08)

Rád bych se zeptal, jak udržet správnou hladinu PH vody v bazénu? Mám problém s tím, že voda je stále kalná. Něco jsem si o tom přečetl na http://homezin.cz/media/jak-snizit-ci-zvysit-ph-v-bazenu a tam radí, že je to zřejmě tím, že mám příliš vysoké PH a mám použít kyselinu chlorovodíkovou, mě se to ale moc nezdá. Co byste radili vy? Přeci jen jste odborníci. Díky.


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x