Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
O bazénech

Výběr bazénu na zahradu nemusí být těžký

Výběr bazénu na zahradu nemusí být těžký

Horké letní odpoledne na vaší zahradě vám může zpříjemnit ochlazení ve vlastním bazénu. Ocení jej také děti, které se mohou vydovádět bez nutnosti návštěvy přeplněného koupaliště. A vy budete mít své ratolesti neustále pod dohledem.

 Pokud nechcete investovat desítky až stovky tisíc za zapuštěný bazén, který si navíc vyžádá i složité zemní práce, je pro vás ideální klasický zahradní nadzemní bazén. Vyznat se v široké nabídce však nemusí být úplně jednoduché. V tomto článku vám tedy přinášíme pár základních rad, čemu věnovat při výběru pozornost. Podrobnější článek o výběru bazénů naleznete na webu arecenze.cz.

Materiál

V první řadě byste měli vědět, z jakých materiálů se zahradní bazény vyrábějí. V zásadě se jedná o tři varianty – nafukovací, foliový nebo plastový bazén. Nafukovací bazén vybírejte pokud chcete základní bazén s jednoduchou instalací a nízkými pořizovacími náklady. Tento bazén je vhodný i pro děti, nemá totiž žádné ostré hrany. Foliový bazén se skládá z ocelové nebo plastové konstrukce a speciální fólie. Je nutné mít vhodný podklad včetně speciálních podložek. Další variantou jsou plastové bazény. Ty není třeba nijak vyztužovat. Musíte ale počítat s vyššími pořizovacími náklady.

Velikost a hloubka

Dalším kritériem je samotná velikost a hloubka. Pokud chcete bazének pro děti, bude vám stačit mělký bazén s menším průměrem. Plavci však budou potřebovat bazén s dostatečným prostorem a hloubkou. Také pokud plánujete vodní radovánky s celou rodinou, zvolte větší rozměry. Tvary zahradních bazénu jsou v zásadě tři – kruh, ovál a obdélník. Záleží jen na vás, který si vyberete.

Umístění, filtrace a příslušenství

Velikost souvisí také s umístěním bazénu v zahradě. Počítat musíte také s uložením potřebného příslušenství, vybírejte tedy bazény úměrné vašim možnostem. Myslete také na vhodné podloží. To musí být rovné. Máte-li svažitou zahradu, bude potřeba terén vyrovnat.

Nedílnou součástí péče o bazén je také filtrace. Vybrat si můžete mezi dvěma základními typy – kartušovou a pískovou. První jmenovaná má nižší pořizovací i provozní náklady a je vhodná spíše pro menší bazény. Písková filtrace je sice dražší, ale její údržba je velice jednouchá. Jedno za dva roky stačí vyměnit písek. Tato filtrace je vhodná pro větší bazény.

Pořízení dalšího příslušenství jako jsou schůdky, zastřešení, solární panel na ohřev vody, plovák na tablety či zachytávač nečistot je čistě na vašem zvážení. Každý kousek navíc vám usnadní péči o bazén, ale zároveň zabere místo na víc.

Mnoho zajímavých informací k výběru najdete také na wikipedii, na které jsou podrobně zpracované veškeré náležitosti, které se bazénů týkají.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x