Vše o bazénech,
aneb odborníkem na bazény snadno a rychle

Naše tipy

 

Odolné zastřešení bazénů od Albixonu, bazénového specialisty č. 1 v ČR.

Bazény - Marimex za nízké ceny, široká nabídka a doprava zdarma.

Kvalitní bazény na každou zahradu

 Pořiďte si bazén z jedinčného vysoce odolného materiálu Abistone

Doporučujeme

Kvalitní a levné bazény a příslušenství

Prodej saun pro Vaši dokonalou relaxaci

Kvalitní a luxusní vířivky od Artesian Spas.

Zastřešení bazénů

 
Venkovní bazény

Splňte si sen, aneb o bazénech podruhé

Splňte si sen, aneb o bazénech podruhé

Ve městě a v satelitech bez přírodních vodních zdrojů se prakticky nelze bránit palčivým slunečním paprskům jinak, než návštěvou koupaliště. Zdaleka ne každý však touží po hromadných radovánkách a problémem může být i doprava. Řešením je tedy vlastní bazén.

Bazén se zvlášť v posledních letech postupně stává nedílnou součástí exteriérů i interiérů rodinných domů. Teď nemáme na mysli nějaké to provizorní nafukovací brouzdaliště, ale opravdovou soukromou „plovárnu“. Venku zastřešenou, s ohřevem vody a tedy celoročním provozem, uvnitř s neomezenými technickými možnostmi a doplňky.  

 
Co získáte zastřešením?

V tuzemských klimatických podmínkách si v bazénu se zastřešením rozhodně prodloužíte sezónu. Nabízí se totiž možnost koupání od dubna až do října. Řešení má ještě další výhody: účinná zábrana přirozenému znečišťování vody prachem, poletujícími nečistotami (listím, rozfoukanou trávou, hmyzem) a dešťovou vodou. Krytí je účinné i proti škodlivému UV záření a má ještě mnoho dalších výhod. Chcete-li ovšem zastřešovat, logicky musíte mít co zastřešit. Trh dnes nabízí spoustu nejsráznějších materiálových, tvarových a dalších variant. Je dobré vědět, že například bazény vyrobené ze sklolaminátových kompozitů mají zpravidla několikanásobně vyšší životnost než třeba bazény plastové či fóliové. Tyto vlastnosti získal materiál díky skloubení vynikajících vlastností skleněného vlákna se syntetickými termosetovými pryskyřicemi. Je obecně známo, že ke stárnutí materiálů dochází především kvůli častému střídání teplot, v jejichž důsledku se objem hmoty za tepla roztahuje a v chladu naopak smršťuje. Ve struktuře materiálu nejprve vzniknou mikroskopické praskliny a trhliny, hmota křehne a nakonec nevydrží tlak vody.

Nebojte se laminátu

Laminátové výrobky jsou díky skleněné výztuži (tvoří v nich vlastně jakousi kostru) rozměrově stálé i za velmi rozdílných teplot. Je to proto, že skleněné vlákno, odborně E-sklo, uvnitř struktury materiálu  bylo původně vyvinuto pro kosmický a letecký průmysl. Muselo tudíž splňovat poměrně vysoké kvalitativní parametry. Dnes se z laminátu staví lodě, letadla, komponenty závodních motocyklů a automobilů, i opláštění vysokorychlostních vlaků. K přednostem
patří pevnost i tuhost konstrukce, umocněná  špičkovou technologií zateplení pomocí kompaktního nástřiku tvrdou polyuretanovou pěnou. Stejným způsobem, po osazení bazénu, se izoluje i veškeré jeho příslušenství (trysky, osvětlení, potrubí, atd.).  Důležitá je také povrchová úprava. Používají se speciální materiály se stabilizací vůči UV záření, s vysokou odolností proti chlorované vodě. Bazén se pomocí techniky ukládá na předem instalovanou vrstvu tepelné izolace (zpravidla polystyrénová vana) ve výkopu. Výhodou je, že odpadají veškeré Mokré stavební procesy, tedy betonáž nebo obezdívka. Těleso bazénu se samovolně usazuje při napouštění vodou a stačí stěny obsypat dříve vytěženou zeminou


Co je dobré vědět předem:

- v případě rozsáhlejších úprav si zjistěte, zda nebudete potřebovat stavební povolení

- zda dodavatelská firma řeší i přípravu – vodo a elektroinstalace, odpady…a okolní úpravy (dlažbu, obklady)

- jak a kam se vypouští voda z bazénu
- jaký servis a garance firma poskytuje

- přesné definice použitých materiálů, konstrukční řešení a povrchovou úpravu

- možnosti údržby
- kam umístit provozní technologii

- způsob účinného zazimování pokud jde o bazén se sezónním provozem

 

S motykou nevystačíte

Ať už vsadíte na jakékoli technické řešení, pečlivě vybírejte z dodavatelských a montážních firem. Jde totiž o poměrně značnou investici, dílo na dlouhá léta, poměrně profesionální práci a kutilství se v daném případě rozhodně nevyplácí. Proto je vhodnější objednat si stavbu tzv. na klíč. Už z hlediska záruk na zhotovené dílo. Jednou z mnoha variant jsou kupříkladu samonosné bazény se skeletem z homogenního kopolymeru. Odhadovaná životnost s běžnou údržbou je padesát let. Materiál je mrazuvzdorný, s dobrými tepelně izolačními parametry. Konstrukce je koncipována k zapuštění do terénu a předurčena k celoročnímu používání. Stačí jen vybrat si tvar a velikost nádrže. Pokud jde o zastřešení, ke špičkám v oboru patří třeba firma Albion. V její nabídce najdete certifikované mobilní zastřešení s konstrukcí z tvrzené slitiny (s povrchovou úpravou). Velmi účinným, jednoduchým a levným zařízením se snadnou obsluhou je například univerzální mobilní zakrývací systém Roller, kombinace zastřešení a klasické plovoucí plachty. Jedinečným zařízením je rovněž elektrický posuv (pohon), jímž lze modulová zastřešení vybavit. Výrobek umožňuje snadnou manipulací pomocí jednoduchého dálkového ovládání, které mimo hlavních funkcí umožní i zastavení kdykoliv během pohybu. Zastřešený bazén dozajista přispěje jak ke komfortu, tak i k bezpečnosti jeho uživatelů.
 
Pavel Hluchý
 

Zdroj: www.Living.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x